![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9201741
*
nr 920 1741
SPEGEL
Gustaviansk stil, höjd: 83 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 19:34:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 23:30:32
1
100 kr
27/10 17:57:49
2
150 kr
27/10 18:59:35
3
200 kr
27/10 19:00:30
2
400 kr
27/10 19:21:29
3
400 kr
27/10 19:21:29
2
400 kr (Budbetjänt)
27/10 19:24:08
3
450 kr
27/10 19:24:55
2
500 kr
27/10 19:28:30
4
600 kr
27/10 19:29:10
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
SPEGEL
Läs om budbetjänten
nr 920 1741
SPEGEL
Gustaviansk stil, höjd: 83 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 23:30:32 | 1 | 100 kr |
27/10 17:57:49 | 2 | 150 kr |
27/10 18:59:35 | 3 | 200 kr |
27/10 19:00:30 | 2 | 400 kr |
27/10 19:21:29 | 3 | 400 kr |
27/10 19:21:29 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
27/10 19:24:08 | 3 | 450 kr |
27/10 19:24:55 | 2 | 500 kr |
27/10 19:28:30 | 4 | 600 kr |
27/10 19:29:10 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53